Sağlık Bakımları

İzmir'de ve tüm Türkiye'de doğal kaynakların bolluğu, şifalı hamam, Türk Hamamı ve Hamam gibi geleneksel sağlık tedavileri için dünyanın en çok aranan ülkelerinden biri olmasını sağlamıştır. Bu terapiler, kronik ağrıyı hafifletmeyi başarmış ve stres atma ve kaygıdan kurtulma için en iyi terapi olarak işlev görmüştür. Evelinatour, İzmir Seferihisardaki Royal Teos Thermal Resort Clinic & SPA 'da kendi tesisimizde sağlıklı yaşam tedavilerini kolaylaştırabilir.

Ayrıca Türkiye'nin herhangi bir yerinde seyahat ve sağlık bakımlarınızı da ayarlayabiliriz.

Terapötik Banyo

Terapötik banyo, Balneoterapi olarak da bilinir. Bu terapide, hastalıkları, fiziksel, zihinsel ve duygusal yanı sıra yaralanmaları tedavi etmek için terapötik suda ıslatılır ve banyo yapılır. Balneoterapi Türkiye'de binlerce yıldır uygulanmaktadır ve İzmir bu terapinin önemli merkezlerinden biridir.

İzmir'in Balçova ilçesi Agamemnon'da bulunan şifalı kaplıcalar, en popüler sağlıklı yaşam destinasyonlarından biridir. Üstün sağlık tesislerine sahip olan İzmir'de medikal tedaviler ile Balneoterapiyi birleştirebilirsiniz. Dinlendirici bir tatil için, tıbbi tedaviden kurtulmak veya kronik ağrı, kaygı ve depresyon ve diğer duygusal sorunları azaltmak için de mükemmeldir.

Balneoterapi eklem ve kas ağrılarına yardımcı olur, duygusal stresi azaltır, spor yaralanmaları, romatoid artrit, kronik sinüzit, ağrılı adet kanamaları, cilt rahatsızlıkları, felç vb. tedavi eder. Türkiye, güneşin sıcak ışınlarının altında sizi kesinlikle her yönden gençleştirecektir.

Evelinatour olarak bizler, lüks kaplıcalarda veya uygun fiyatlı ancak hijyenik ve sağlık odaklı tesislerde, istediğiniz bütçe dahilinde mükemmel Terapötik Banyo terapisi almanıza yardımcı olacağız.

Türk Banyosu

Türk Hamamı'nda unutulmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Türk hamamlarında sıcak ve soğuk terapi kombinasyonu vardır. Önce buhara veya sıcak havaya maruz kalacak, ardından sıcak havaya girecek, ardından masaj yaptıracak ve son olarak da soğuk bir banyo veya duş alacaksınız.

Bu su terapisi şekli, temizlik, kilo kaybı ve derin rahatlama için kullanılır. Geleneksel Türk hamamı paketleri, yıkama, kese ile vücut ovma, el dokuması yıkama bezi, köpük yıkama ve masajı içerir. Masaj nazik ve dinç olup köpük masajları, yağ masajları, refleksoloji ve vücut ve yüz maskeleri gibi maskeler vardır.

Türk Hamamı'nın yüksek nemli sabit sıcaklığı, kaslarınızın gevşemesini ve vücudun ihtiyaç duyduğu dinlenmeyi sağlar. Buhar ve ısı ölü deriden kurtulur, gözenekleri açar ve toksinler terden dışarı atılır. Bu derin temizlik, genel esenliğe yol açar ve sağlığınızı artırır. Canlandırıcı Türk Hamamı dolaşımı uyarır ve cildi nemlendirir. Kendinizi tamamen stresli hissediyorsunuz ve tüm endişelerinizi, ağrılarınızı ve acılarınızı unutuyorsunuz!