Plastik/Estetik cerrahi

Bu, vücudun bölümlerini düzeltmek, onarmak veya geliştirmek için yapılan özel bir cerrahi dalıdır. Estetik ameliyatların kendileriyle ilişkili belirli riskleri vardır, bu nedenle evelinatour 'da bizler yalnızca prosedürler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olan son derece deneyimli ve uluslararası sertifikalı cerrahlarla ilişki kurduk.

Aşağıdaki estetik cerrahi tedavilerini sağlayan Türkiye'deki en iyi plastik cerrahi klinikleriyle bağlantı kurduk:

 

 

Burun Estetiği

Türkiye, özellikle Rinoplasti veya Burun Estetiği için plastik cerrahi için önde gelen destinasyonlardan biri olarak kendini kanıtlamıştır. Birçok insan, görünüşlerini iyileştirdiğine inandıkları için keskin ve sivri bir burnu tercih eder. Sivri bir burundan hoşlanıyorsanız veya burundaki herhangi bir deformasyonu düzeltmeniz gerekiyorsa, Türkiye'de Rinoplastiyi tercih edebilirsiniz.

Burun Estetiğinde veya Rinoplastide, cerrah burun deliklerinizin ve burun köprüsünün boyutunu ve konumunu ayarlayacaktır. Tüm değişikliklerin sizinle daha önce tartışılmasını ve yüz yapınızla eşleşmesini sağlarken, burnunuzun uzunluğunu azaltıp genişliğini artırarak burnunuzun ucunu yeniden şekillendirirdi.

Burun pasajınızdaki tıkanıklık nedeniyle solunum problemleri oluşur ve cerrahlarımız Septorinoplasti adı verilen işlemle düzeltebilir.

 

Liposuction

Herhangi bir miktarda egzersiz veya diyet bazen vücudunuzun diğer bölgelerindeki inatçı göbek yağlarında veya yağlarında biraz fark yaratmaz. Liposuction, cerrahın karın, uyluk, kalça, boyun, kalça, boyun, kol ve çenenizdeki istenmeyen yağları alacağı denenmiş ve test edilmiş bir prosedürdür.

Cerrah, vücudunuzdaki belirli noktalardan yağları alarak vücudunuzu şekillendirecek ve size tonlu, fit bir görünüm kazandıracaktır .

Tümesan Liposuction, Lazer Yardımlı Liposuction, Ultrason Yardımlı Liposuction ve Emme Yardımlı Liposuction yaygın liposuction prosedürleridir. Tümesan Liposuction en yaygın prosedürdür ve Lazer Yardımlı ve Ultrason Yardımlı Liposuction daha az invaziv prosedürlerdir ve daha az yağ birikintilerini gidermek için seçilir.

 

 

 

 

VASER Liposuction

VASER veya Rezonansla Ses Enerjisinin Titreşim Amplifikasyonu, ses enerjisinin kullanıldığı bir liposuction yöntemidir. Bu prosedür non-invazivdir (ameliyat veya kanama yoktur) ve vücutta diğer yöntemlerle ulaşılamayan veya erişilemeyen yağ birikintilerine ulaşabilir. Hem Obezite Tedavisi için hem de eşit tonda bir vücuda sahip olmak isteyenler veya "6'lı" bir karına sahip olmak isteyenler için önerilir.
VASER liposuction tekniği işlem için bir gün gerektirir ve 3-7 gün sonra işinize dönebilirsiniz. VASER kullanılarak revizyon liposuction ameliyatları yapılabilir. Evelinatour, Türkiye'nin VASER liposuction sunan en iyi kozmetik/plastik cerrahi kliniklerine bağlıdır.

 

Yüz Germe


Yaşlanma ve çevrenin sert unsurlarına maruz kalma, cildin doğal elastikiyeti bozulduğundan, yüz ve boyun cildinizi sarkık ve sarkık hale getirdiğinden, yüzde ciddi değişikliklere neden olur. Yüz germe veya Ritidektomi olarak bilinen prosedür, gevşek deriyi ve yüzdeki fazla yağı alır.
Tonlu, sıkı ve sıkı bir cilt elde ederek daha genç görünmenizi sağlarsınız. Cerrahınız, çıkarılması gereken gevşek derinin derecesine bağlı olarak mini yüz germe veya geleneksel yüz germe önerebilir. Geleneksel yüz germede boyun ve yüz tamamen yenilenir.

Kol Germe

Kol Germe veya Brakioplasti, cerrahın koltuk altı ile dirseğiniz arasındaki fazla deriyi ve yağı aldığı prosedürdür. Kola tonlu bir görünüm verir. Kilo kaybı veya yaşlanma nedeniyle üst kollarınızın alt kısmındaki deri sarkması egzersizle giderilemez.
Kol Germe, vücut imajını güçlendirecek ve kollarınızın formda ve formda vücudunuzun geri kalanıyla uyumlu görünmesini sağlayacaktır.

 

Jinekomasti

Estetik cerrahlarımız, erkeklerde hormonal faktörlerin neden olduğu büyümüş veya aşırı büyük göğüslerin boyutunu küçültmek için bu ameliyatı yaparlar. Yağ birikintilerinden kaynaklı büyüme ise liposuction yöntemi de kullanılmaktadır. Bir takım küçük kesiler yapılır, yağlar gevşetilir ve nihayetinde vücuttan dışarı atılır. Cerrahınız fazla deriyi çıkarmak, areolayı küçültmek veya meme ucunu yeniden konumlandırmak için eksizyon tekniğini önerebilir. Bazen erkek memelerini düzeltmek için hem eksizyon hem de liposuction yöntemleri kullanılır.

 

Meme Büyütme ameliyatı

Bazı kadınlar göğüslerini büyütmek ve şekillerini belirginleştirmek isterler. Bu meme büyütme veya meme büyütme ameliyatı ile yapılır. Cerrah meme dokunuzun altına bir implant yerleştirecek ve bedeninize orantılı olarak boyutu artıracaktır.
İki tip meme implantı arasından seçim yapabilirsiniz – steril bir salin solüsyonundan yapılmış salin implantlar ve bir tür yumuşak jelden yapılmış silikon implantlar. Silikon implantlar, implantın buruşma şansı daha az olduğu için daha popülerdir ve ayrıca daha iyi bir şekil sunarlar. Salin implantlara göre daha doğal bir görünüme sahiptirler.

 

 

 

Meme Küçültme ameliyatı

Büyük göğüslere sahip kadınlar özellikle boyun ve sırt ağrılarından dolayı aşırı rahatsızlık hissederler. Fazla yağlı meme dokusunu gidermek için meme küçültme veya Mamoplasti ameliyatı en iyi çözümdür. Bu işlem göğsünüzün şeklini verirken küçülterek rahatsızlığınızı hafifletecek ve sırt ağrısından kurtulmanızı sağlayacaktır.
Meme küçültme, daha az invaziv olan liposuction tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Dikey meme küçültme, cerrahın lolipop büyüklüğünde kesiler yaptığı ve yağ dokusunu çıkardığı bir diğer tekniktir. Bu işlem aynı zamanda meme dikleştirme sağlar. Çapa Yöntemi olarak bilinen başka bir teknik daha vardır ve göğüs kıvrımı boyunca ek bir kesi yapmayı içerir. Bu yöntem yalnızca göğüs boyutunda ciddi bir küçültme istediğinizde önerilir.

 

Göğüs Kaldırma

Bu işleme Mastopeksi veya meme dikleştirme de denir ve amaç sarkan veya sarkan göğüsleri kaldırmaktır. İşlem genellikle meme küçültme veya meme büyütme ameliyatı ile yapılır. Hamilelik veya yaşlanma gibi fizyolojik sorunlar meme sarkmasına neden olabilir. Prosedür, fazla yağları, sarkmaları veya gevşek cildi gidererek ve genişlemiş areolayı düzelterek cildinizin elastikiyetini geri kazandırır. Hilal, dikey, çapa ve peri-areolar kullanılan meme dikleştirme yöntemlerinden bazılarıdır.

 

Brezilya popo kaldırma

Sırt veya popoda dolgunluk yaratmak için yağ transferini içeren kozmetik bir işlemdir. Cerrah, liposuction kullanarak uyluk, karın ve kalçalarınızdan yağ alır ve bir kesi yardımıyla alınan yağları kalçalarınıza yerleştirir. Sonuç, doğal görünümlü yuvarlak, dolgun bir kalçadır. BHLC, sizi bu prosedürü düzenli olarak yapan güvenilir kozmetik cerrahi kliniklerine bağlar.

 

 

 

Blefaroplasti veya Göz Kapağı Ameliyatı

Yaşlanma veya diğer bazı fizyolojik nedenlerle göz kapağında var olan kusurları düzeltmek veya göz kapağı düşüklüğünü tedavi etmek için yapılan estetik bir ameliyattır. Kabarık gözler ve göz kapaklarındaki yağlanma sağlıksız görünmenize neden olur. Blefaroplasti, göz çevrenizi iyileştirmek için üst veya alt göz kapağına veya her ikisine de yapılır. Bu işlemden sonra kendinizi daha mutlu hissedecek, sağlıklı görünecek ve istediğiniz görünüme kavuşacaksınız.

 

Vajinoplasti

Cerrahlar bu ameliyatı vajinayı onarmak veya inşa etmek için yaparlar. Doğumdan kaynaklanan vajina yaralanması, pelvik taban hastalığına bağlı komplikasyonlar vb. gibi çeşitli tıbbi sorunlar tedavi edilmektedir. Bu prosedür, tercih edilen cinsiyet kimliğini elde etmek için trans bireyler tarafından da aranmaktadır.

Tummy tuck

Daha düz, daha sıkı orta kısım, fit bir görünüm sağlar ve kendinizi daha hafif hissetmenizi sağlar. Karın Germe veya Abdominoplasti, karnınızdaki gevşek deriyi ve fazla yağı çıkarmak için yapılır. Karın kaslarınız gergin ve istediğiniz düz bir karına sahipsiniz.
Karın Germe, vücudunuzun geri kalanıyla uyuşmayan aşırı kilo kaybının neden olduğu sarkan cilt için çözümdür. Sarkan cilt, zihinsel ve fiziksel olarak bir rahatsızlık nedenidir, bu nedenle bu prosedür çıkıntılı göbeğinizi düzeltir ve kendinizden emin ve emin olmanızı sağlar. İhtiyacınıza bağlı olarak, kurul onaylı cerrahımız kısmi veya tam karın germe önerebilir. Bu işlem liposuction işlemi ile yapılabilmektedir.

Bişektomi

Bişektomi yanaklardaki fazla yağların alınması işlemidir. Görünümlerini geliştirmek için bu prosedürden geçen ünlüler tarafından ünlü hale getirildi. Bazen, sıkı egzersiz ve uygun diyet nedeniyle kilo verdikten sonra bile yanaklarınızda yağ kalıntısı olur. Bu, tüm görünümünüze ağır bir görünüm verir.
Bişektomi, yanağınızın iki yağ bölmesinde bulunan Bichat'ın yağ torbasının çıkarılması için yapılan estetik kozmetik işlemdir. Bu Bichat çantaları vücut için gerekli değildir ve bu nedenle güvenle çıkarılabilir.

 


Kaş Kaldırma veya Alın Germe

Bu işlem sayesinde cerrah, gözlerinizin üzerindeki bölgeyi gençleştirerek size canlı ve tazelenmiş bir görünüm kazandırır. İşlem, alın kaslarınızı yeniden konumlandırmayı, fazla yağ dokusunu ve gevşek cildi çıkarmayı içerir.
Bu, ağır sarkık kaşları ve alnınızdaki olukları düzeltmek için yapılır. Nihai sonuç genç bir göz çevresidir. Geçici kaş kaldırma, Klasik kaş kaldırma ve Endoskopik kaş kaldırma (daha az invaziv işlem) yaygın kaş kaldırma ameliyatı yöntemleridir.

 

Saç Ekimi FUE

Genetik veya hastalık nedeniyle erken yaşta kellik ve saç seyrelmesi oldukça rahatsız edici olabilir. Bazı erkekler de erkek tipi kellikten muzdariptir ve saçlarını kaybeder. Türkiye'deki kozmetik cerrahlar, saç köklerini kafanızın arkasından saçsız bölgeye, FUE veya Foliküler Ünite Ekstraksiyonu yönteminde tel tel ekerler. İşlem minimal invazivdir ve en doğal görünen sonucu verir.