Pediatri

 

Bu tıp dalı, yeni doğanlardan 18 yaşına kadar olan ergenlere kadar bebek, çocuk ve ergen sağlığı ile ilgilenir. BHLC ile ilişkili çocuk doktorları, en iyi tedavileri sağlamanın yanı sıra önleyici sağlık bakımı bilinci oluşturma, ebeveynler ve çocuklarla bilgi ve bilgi paylaşma konusunda kararlıdır.Çocukların fiziksel sağlıkları ile zihinsel sağlıkları arasında bir bağlantı vardır.

Bizimle ilişkili çocuk doktorları, çocuğunuzun duygularını dikkate alır ve bütünsel, çok yönlü tedavi sunar. Bu, çocuğun tamamen iyileşmesini sağlamak ve hastalığın tekrarını önlemek için yapılır.

Çocuk doktorları her zaman en son sağlık hizmetlerini sunarak çocuk ve bebek ölüm oranını en aza indirmeye çalışıyor. Bazı yaygın pediatrik bozukluklar enfeksiyonlar, doğuştan ve genetik hastalıklar, yaralanmalar, organ işlev bozukluğu ve organ yetmezliğidir.

Evelinatour, Türkiye'deki dünya çapında karşılaştırılabilir en saygın ve mükemmel akredite pediatrik sağlık tesislerinden bazılarıyla ortaklık kurmuştur. İlgili çocuk doktorumuz çocuğunuzun sağlık durumunu değerlendirir ve ardından ilgili çocuk hekimi ve kliniğine yönlendirir.

Ayrıca gelişimsel bozuklukların, gerilemelerin, davranış bozukluklarının, işlevsel engellerin, akıl hastalıklarının, kaygıların, depresyonun ve sosyal stresin tedavisini kolaylaştırmaya yardımcı oluyoruz.

Türkiye'de mevcut olan pediatrik alt uzmanlık tedavilerinden bazıları şunlardır:

 

 

Pediatrik Kardiyoloji

Türkiye, pediatrik kardiyoloji alanında uzmanlara sahiptir ve hafif ila karmaşık kalp rahatsızlıkları olan çocukları başarıyla tedavi etmiştir.

 

Pediatrik Onkoloji

Pediatrinin kanser ve kötü huylu tümörlerden muzdarip çocukların tedavisi ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır.

 

 

 

 

Pediatrik Nefroloji

Böbrek sorunları ve boşaltım sistemi ile ilgili rahatsızlıkları olan çocuklar, Pediatrik Nefroloji Uzmanları tarafından tedavi edilir.

 

Pediatrik Genetik

Bazı hastalıklar ebeveynden çocuğa, büyükanne ve büyükbabadan çocuklara ya da soydan bir başkasına geçer. Bu hastalıklar, pediatrik genetik hastalıklar veya kalıtsal hastalıklar kategorisine girer ve bu uzmanlık dalı tarafından tedavi edilir.

Ergen Tıbbı

Ergen tıbbı uzmanlığı, ergenler, çocuklar ve bebekler için özel ilaçlarla ilgilenir.

 

Çocuk İstismarı Pediatri

Her zaman tüm çocukları güvende ve emniyette tutmak istesek de, bazen aileleri, ebeveynleri, bakıcıları veya yabancılar tarafından istismara maruz kaldıkları durumlar vardır. Fiziksel ve zihinsel şiddet veya travma gibi cinsel veya diğer tür istismarlara maruz kalmış çocuklar, istismara uğramış çocukların tedavisinde uzmanlaşmış çocuk doktorları tarafından tedavi edilmektedir

 

 

 

Gelişimsel Davranışsal Pediatri

Çocuklar bazen gelişimsel dönüm noktalarına ulaşamazlar ve davranışsal sorunlar da gösterebilirler. Gelişimsel problemlerin yanı sıra davranış bozukluklarını (sosyal medyadan öğrenilen sağlıksız davranışlar, akran ilişkileri ve fiziksel-sanal çevre dahil) tedavi etmek için gemide uzman doktorlarımız bulunmaktadır.

Kolaylaştırdığımız diğer pediatrik uzmanlık alanları pediatrik ortopedi, pediatrik dermatoloji, çocuk nörolojisi, pediatrik diş hekimliği, pediatrik dermatoloji, pediatrik cerrahi, pediatrik rehabilitasyon tıbbı ve pediatrik oftalmolojidir.