Ortopedi


Ortopedi cerrahları kas-iskelet sistemi bozukluklarını onarırlar ve bu tip rahatsızlıklar sıklıkla yaşlılarda görülür. Yaşla birlikte, kemikler kırılgan hale gelir ve kolayca yaralanarak çatlaklara yol açar. Kırıklar, eklem yer değiştirmeleri yaşlılarda yaygındır.
Evelinatour, yaşlılar ve diğerleri için uygun fiyatlarla ortopedik tedaviler sağlar. Kendi ülkenizden çok daha düşük bir maliyetle yüksek kalitede tedavi almanızı sağlamak için mümkün olan en iyi paketi sizin için hazırlıyoruz.

 

 

Artroskopik Cerrahi

Bu ameliyat aynı zamanda anahtar deliği ameliyatı olarak da bilinir. Cerrah, cildinizde anahtar deliği büyüklüğünde küçük bir kesi yapar ve bu nedenle adı alır. Diz, omuz, el bileği ve ayak bilekleri vücudunuzda bu işlemin yapıldığı yerlerdir. Diz eklemi protezi ameliyatı da Türkiye'ye gelen hastaların en çok rağbet ettiği ameliyatlardan biridir. Yaygın ortopedik ameliyatların çoğu için hastanede birkaç gün kalmak gerekir. Ameliyat sonrası, fizyoterapi veya fiziksel egzersiz hayati önem taşır.

 

Ön Çapraz Bağ rekonstrüksiyonu (ACLR)

Yaygın bir doku grefti rekonstrüksiyonu tedavisidir ve diz ameliyatı geçirdikten sonra önerilir. Genellikle bu işlemden sonra iyileşme 6 hafta sürer ancak bu süre sağlık durumunuza ve yaşınıza göre uzayabilir.

 

 

 

 

Ortak değiştirme

Bir eklemde aşırı ağrı çekiyorsanız ve eklemi serbestçe hareket ettiremiyorsanız bu ameliyat önerilir. Ortopedi cerrahlarının kalça, omuz ve diz protezlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdiği Türk hastanelerinde eklem protezi ameliyatları zahmetsizce gerçekleştirilmektedir.

 

Spinal Cerrahi

Omurga cerrahisi, gelişimsel omurga bozukluklarını, doğuştan gelen sorunları ve omurga dejenerasyonunu tedavi etmek için önerilmektedir. Omurga cerrahisi paketlerimiz, multidisipliner bir nörolog, anestezik, ortopedi cerrahı, rehabilitasyon terapisti ve nörolog ekibi de dahil olmak üzere ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiştir.
Omurga cerrahisi prosedürleri arasında sırt ve boyunda disk cerrahisi, mikroskobik cerrahi, spinal malformasyon tedavisi, spinal tüberküloz tedavisi için cerrahi, endoskopik spinal cerrahi ve kırıklara bağlı disk fiksasyonu yer alır.

Menisektomi

Cerrahlar, bu prosedürle dizin yırtık menisküsünü menisküs açıp sonra çıkararak onarırlar. Bu, yaşayabileceğiniz aşırı acıyı azaltır. Menisektominin iyileşme süresi yaklaşık 4-6 haftadır. İyileşme süresi, prosedüre ve sağlık durumunuza da bağlıdır. Artroskopik cerrahi yapılırsa iyileşme çok daha hızlıdır.