Onkoloji/Radyasyon Onkolojisi


Radyasyon Onkolojisi, kanser hücrelerinin DNA'sını yok etmek/hasar vermek için yüksek enerjili radyasyon kullanır. Bu onların bölünme ve büyüme sürecini durdurur. Radyasyon, lineer hızlandırıcı makineler kullanılarak veya hastanın vücuduna yerleştirilen bazı radyoaktif kaynaklar aracılığıyla geçici veya kalıcı olarak hastaya verilir. Sağlık kuruluşundaki uzman, radyasyon dozunu hastanın özel ihtiyaçlarına göre doğru bir şekilde belirler ve yan etkileri en aza indirir.

 

 

Kardiyoloji

Migrenden muzdaripseniz, dayanılmaz ağrıyı tedavi etmek için bir tedavi arıyor olabilirsiniz. Kronik migreninizi hafifletmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilecek tıbbi tedavilerin yanı sıra çeşitli sağlık terapileri vardır. Doktorlarımız ve terapistlerimiz, bazen tehlikeli bir nörolojik durumun belirtisi olabilen migreninizin altında yatan nedene ulaşır ve buna göre tedavi planı önerir.

 

Koroner Arter Hastalıkları

Alerjiniz farklı faktörler tarafından tetiklenebilir ve alerjileri yönetmek için ilaçlar vardır. Bununla birlikte, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, uyuşturucu bağımlılığını azaltmanıza ve yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Alerjen İmmünoterapi ile alerjinizden çok ihtiyaç duyduğunuz bir mola alabilir, zinde ve aktif bir hayat yaşayabilirsiniz.

Anjiyografi (iyonik olmayan kontrast dahil)


Bu prosedürün yardımıyla cerrah, iyonik olmayan bir kontrast madde içinde kalp odacıklarınıza, damarlarınıza, atardamarlarınıza ve kan damarlarınıza ayrıntılı bir bakış sağlayabilir.

 

Koroner Arter Bypass Grefti

Bu prosedür aynı zamanda KABG olarak da bilinir. Cerrah vücudunuzun bir bölümündeki kan damarlarını kullanır ve tıkanmış veya daralmış arterleri atlayarak daralmış arterinizin üstünde ve altında birleştirir. Tıkanıklıkların sayısı ve şiddetine göre birden fazla damar kullanılabilir. Seçilen kan damarları genellikle göğüs veya koldaki atardamarlar veya bacaklarınızdaki damarlardır.

Çift Valf Değişimi

Kalp kapakçığı hastalığına sahip olanlar veya doğuştan kapak kusurları olanlar, hem aort hem de mitral kapakların değiştirilmesini içeren bu işlemden geçerler. Ameliyat sırasında genel anestezi alacaksınız.

Balon Aort Valvuloplastisi

Bu işlem daralmış olan kalp kapakçıklarını genişletmek için yapılır. Kol veya kasıktan, üzerine balon takılmış esnek, ince bir tüp sokulur. Etkilenen kapağa ulaştığında, balon valfi açar ve genişletir.

Kalp pili implantı çift odacıklı (sadece cerrahi)

Kalp pili implantları, düzensiz kalp ritmini düzenlemenin yaygın ve başarılı bir yolu haline geldi. Türkiye'deki uzman doktorlar, göğsünüze küçücük bir elektrikli cihaz yerleştirecek. Cihazın iki bağlantılı iki odası vardır, bağlantılardan biri kalbin üst odacığının sağ kulakçığına bağlanır. Diğeri alt oda veya ventrikül ile bağlanır. Kalp pilinin elektrik darbeleri kalp ritmini normale döndürür.

Pediatrik Kalp Cerrahisi – Konduit Onarımı

Bu kalp ameliyatı, çocuklarda doğuştan kalp kusurlarını onarmak, stent yerleştirmek ve kalp zarını kaplamak için yapılır. Atriyal anahtar ameliyatı denilen ameliyat, atardamarların kalpteki pozisyonunu düzeltmek için yapılır. Atriyoventriküler kanal defekti yamalar yardımıyla onarılır.

Elektrofizyoloji Çalışması ve Radyofrekans Kateter Ablasyonu

Elektrofizyoloji çalışması, kalbin elektriksel aktivitesini ölçmek ve kalbin aritmi veya anormal ritimlerini teşhis etmek için yapılan bir testtir. Bazı aritmi formları kateter ablasyon prosedürü ile tedavi edilebilir.