Göz hastalıkları


Göz ameliyatları çeşitli görme bozukluklarını düzeltebilmiştir. Türk göz cerrahları ve göz doktorları, görmenin düzeltilmesinin yanı sıra ameliyat için de en ileri teknikleri kullanıyor. Göz tedavinizi çok uygun fiyatlı, özelleştirilmiş bir fiyatla yaptırabilirsiniz. Genel prosedürler sadece bir gün gerektirir ve hastaneye yatış gerektirmez.
Evelinatour sizin için kolaylaştırdığımız gelişmiş göz tedavilerinden bazıları şunlardır:

 

 

LASIK ameliyatı

Bu ameliyat, gözün farklı kırma kusurlarını düzeltmek için yapılır. Bu ameliyattan sonra düzeltici gözlüğe ihtiyacınız olmayabilir. LASIK ameliyatı ile miyopi, hipermetropi ve astigmatizma düzeltilir. Cerrah, gözünüzün korneasını yeniden şekillendirmek için bir lazer ışını kullanır.

 

Refraktif Lens Değiştirme Ameliyatı

Şiddetli hipermetropi veya presbiyopisi olan hastalara bu ameliyat önerilir. Cerrah, hastanın orijinal lensini keskin odaklamayı artıran yapay bir lensle değiştirir. Lens, cerrah tarafından yapılan küçük kesilerle göze yerleştirilir.

 

 

Katarakt

Yaşlanmayla birlikte gözün doğal merceği saydamlığını kaybeder ve yapay bir mercekle değiştirilmesi gerekir. Çoğu yaşlının geçirmesi gereken en basit ve en yaygın göz ameliyatıdır. Minimal invaziv ameliyatların gelişmiş yöntemi neredeyse hiç zaman almaz ve aynı gün eve gidebilirsiniz. Ameliyat, normal hayatınıza dönmeden önce evde yapabileceğiniz bir hafta ilaç ve bakım gerektirir.

 

Trabekülektomi

Glokom ilerleyici bir göz hastalığıdır. Bu durum ciddileşebilir ve gözdeki basınç katlanarak arttığı için dikkat edilmezse kalıcı görme kaybına neden olabilir. Trabekülektomi prosedürü, göz basıncını yaklaşık %20-30 oranında azaltmaya yardımcı olarak görme kaybı riskini azaltır.
Bu ameliyatın başarı oranı yüksektir, yakl. %80. Türkiye'deki cerrahlarımız bu ameliyatta uzmandır ve deneyimleriyle glokomunuz için en iyi tedaviyi alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Keratotomi

Cerrah, bu prosedürde görüşünüzü iyileştirmek için korneanızı keser ve yeniden şekillendirir. Astigmatı olan kişilerde futbol topu şeklinde bir kornea vardır ve bu da görme sorunlarına neden olur. Göz cerrahı korneanın en dik kısmından bazı kesiler yaparak korneanın gevşemesini ve normal olan yuvarlak şekli almasını sağlar.
Bu astigmatizma ve buna bağlı görme problemlerini azaltır. Hafif derecede astigmatınız varsa, ameliyattan sonra düzeltici gözlüğe ihtiyacınız olmayabilir, ancak şiddetli astigmatınız varsa, düşük güçlü düzeltici gözlükler önerilebilir.