Gastroenteroloji

 

Gastroenteroloji tüm sindirim sistemini kapsar. Gastroenterolojinin ilgi alanına giren organlar safra kesesi, mide, pankreas, yemek borusu, kalın ve ince bağırsaktır. Bu organlarda herhangi bir kronik rahatsızlığınız, hastalığınız veya rahatsızlığınız varsa, o zaman bir uzman tarafından tedavi edilirsiniz.

Bağırsak alışkanlıklarında değişiklik, sebepsiz yere kilo verme, kabızlık, karın ağrısı, dışkıda kan, ishal, asit reflü mide-bağırsak hastalıklarının bazı belirtileridir ve bu belirtileri göz ardı etmemelisiniz.

 

 

Migren

Migrenden muzdaripseniz, dayanılmaz ağrıyı tedavi etmek için bir tedavi arıyor olabilirsiniz. Kronik migreninizi hafifletmeye ve iyileştirmeye yardımcı olabilecek tıbbi tedavilerin yanı sıra çeşitli sağlık terapileri vardır. Doktorlarımız ve terapistlerimiz, bazen tehlikeli bir nörolojik durumun belirtisi olabilen migreninizin altında yatan nedene ulaşır ve buna göre tedavi planı önerir.

 

 

 

Alerji

Alerjiniz farklı faktörler tarafından tetiklenebilir ve alerjileri yönetmek için ilaçlar vardır. Bununla birlikte, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, uyuşturucu bağımlılığını azaltmanıza ve yaşam kalitenizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Alerjen İmmünoterapi ile alerjinizden çok ihtiyaç duyduğunuz bir mola alabilir, zinde ve aktif bir hayat yaşayabilirsiniz.

Acı Yönetimi

 

İzmir'in Seferihisar ilçesindeki şifalı sularla tedavi ediyoruz. Bu günlerde insanlar ortopedik problemler, boyun ve bel fıtıkları ve çeşitli nörolojik hastalıklar nedeniyle ağrılardan kurtulmak için ziyaret ediyorlar.

Seferihisar'ın kaplıcaları ve çamur banyoları da hastalar iyileşmek için gittiği için talep görmektedir. Kalsiyum, magnezyum-hidrojen-karbonat ve sülfat içeren şifalı kaplıca sularının otele getirildiği Çeşme'deki lüks otellerde sizin için konaklamalar ayarlayabiliriz.

Evelinatour, cerrahlar veya doktorlarla klinik konsültasyon düzenlemenin yanı sıra kaplıcalara yakın konumdaki sağlıklı yaşam spalarında ağrı yönetiminizi kolaylaştırabiliriz. Kronik ağrınızı tedavi etmeniz için kişiselleştirilmiş bir plan hazırlayacaklar.

 

Fibromiyalji

Fibromiyalji tedavileri, ilaçları ve kendi kendine bakım stratejilerini içerir. Doktorlarımız semptomları azaltmaya ve genel sağlığınızı iyileştirmeye önem verirler. Her hasta farklıdır, bu nedenle fiziksel ve zihinsel sağlığınızı ele almak için fizyoterapi, mesleki terapi ve danışmanlık gibi özelleştirilmiş terapiler sunuyoruz. Türkiye'de Fibromiyalji hastaları, ülkenin ünlü olduğu termal su tedavilerinden yararlanmaktadır. Dünya standartlarında sağlık tesislerinin yanı sıra ünlü sağlık merkezleri, kaplıcalar ve otellerde her türlü tedaviyi kolaylaştırıyoruz.

Otoimmün Hastalıklar

Bunlar, bağışıklık sistemine saldıran ve sizi hastalıklara karşı savunmasız hale getiren hastalıklardır. Otoimmün hastalıkların tedavisi, hastalığın kendisine bağlıdır. Hekimlerin temel amacı, çeşitli ilaçlar ve tedaviler yardımıyla bağışıklık sisteminizi yavaşlatmak, kızarıklık, şişlik, iltihaplanmaya bağlı ağrı vb. rahatsızlıkların giderilmesini sağlamaktır.

Rehabilitasyon Terapisi

Büyük hastalıklardan, ameliyatlardan veya yaralanmalardan iyileşen hastalar rehabilitasyon tedavisi gerektirir. Terapinin amacı, hastaların bağımsızlığını ve işlevsel yeteneklerini geri kazandırmaktır. Sağlık uzmanınızla görüştükten sonra size Fizik Tedavi, Mesleki Terapi, Konuşma Terapisi, Solunum Terapisi, Bilişsel Rehabilitasyon ve Mesleki Rehabilitasyon gibi size uygun bir rehabilitasyon tedavisi önerilecektir. Terapiniz bir sağlıklı yaşam merkezinde, sağlıklı yaşam inziva yerinde veya otelde veya bir hastanede yapılabilir.

Onkoloji/Radyasyon Onkolojisi

Radyasyon Onkolojisi, kanser hücrelerinin DNA'sını yok etmek/hasar vermek için yüksek enerjili radyasyon kullanır. Bu onların bölünme ve büyüme sürecini durdurur. Radyasyon, lineer hızlandırıcı makineler kullanılarak veya hastanın vücuduna yerleştirilen bazı radyoaktif kaynaklar aracılığıyla geçici veya kalıcı olarak hastaya verilir. Sağlık kuruluşundaki uzman, radyasyon dozunu hastanın özel ihtiyaçlarına göre doğru bir şekilde belirler ve yan etkileri en aza indirir.