Antalya, ılıman iklimi nedeniyle yıl boyunca milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Binlerce göçmeni barındırıyor ve kozmopolit kültürüyle ünlü. Türkiye'nin rivierasında yer alan bu şehir, Londra'nın Euromonitor'una göre dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri ve Avrupa'nın en çok ziyaret edilen 4. turizm merkezi olarak 12. sırada yer alıyor. Eski ve yeninin ilginç karışımı Antalya'yı bu kadar popüler hale getirdi.

ANTALYA


Muhteşem kumsallar vardır ve çocuklar için Aqua Land ve Dolphin Land'i içeren Beach Park gibi ilgi çekici yerler vardır. Turistler, Osmanlı evleri, eski camiler, saat kulesi, Hadrian kapısı ile Kaleiçi eski şehrini ziyaret edebilir ve Tahtalı Dağı'na heyecan verici bir teleferiğin tadını çıkarabilirler.

Antalya, çarpıcı doğa harikaları nedeniyle doğa severlerin ve fotoğrafçıların gözdesidir. Kurşunlu, Manavgat, aşağı ve yukarı Düden'deki şelaleler, eklenen cazibe merkezleridir. Yürüyüşçüler ve macera sporu tutkunları tarafından tercih edilen ve Toros dağları, Dim Nehri ve Damlataş mağarası ile ikizlenen Köprülü kanyon diğer doğal güzelliklerdir.

Likya Yolu, tüm kıyı şeridini kapsayan Türkiye'nin ünlü trekking parkurudur. Likya imparatorluğunun birçok antik bölgesini içerir ve hevesli yürüyüşçüler için kesinlikle yapılması gereken bir yerdir. Hızla büyüyen şehir, turistlerin yanı sıra yerel nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak için tıbbi tesisler geliştirdi. Yaşlı, engelli ve genç sağlık ziyaretçileri için uygun konaklama ve tedavi merkezleri sunmaktadır. Antalya, sağlık turizmi, kış ve spor turizmi, kongre ve fuar turizmi için önemli bir merkez haline geliyor.

Burada, iletişimi kolay ve basit hale getiren, birçok yabancı dil bilen uzman doktorlar ve sağlık personeli ile dünya standartlarında hastaneler var. Düşük tedavi maliyeti, onu tıp turistleri için daha çekici kılıyor. Kaplıcalar ve sağlıklı yaşam merkezleri, hastaların ve turistlerin sağlıklı yaşam ihtiyaçlarını karşılamaktadır.