Türkiye'nin başkenti Ankara, Türkiye'nin en büyük ikinci şehridir. Kozmopolit bir şehir, birçok farklı kültürden insanın sevimli bir karışımı. Türkiye'nin Orta Anadolu bölgesindedir ve modern Türkiye'nin ilk Cumhurbaşkanı Kemal Atatürk'ün tepedeki güzel türbesi Anıtkabir gibi birçok turistik mekana sahiptir.

ANKARA


Ankara'da Hititler, Lidyalılar, Frigler, Yunanlılar, Persler, Romalılar, Galatlar, Bizanslılar, Türkler gibi kültürlerin izleri hala belirgindir. Her şeyi altına çeviren büyüleyici Kral Midas'ın burada, Ankara banliyösünde Gordion'da gömülü olduğu söyleniyor.

Devlet Opera ve Balesi, çok sayıda tiyatro topluluğu ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na ev sahipliği yapan şehir, Türkiye'nin de kültür başkentidir. Burada alışveriş yapabileceğiniz ve yerel ve kıta mutfağının tadını çıkarabileceğiniz birçok çarşı ve alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Ankara'da çok sayıda kamu ve özel hastane bulunmaktadır (55 kamu ve 33 özel). Birçok ziyaretçi buraya tedavi için gelir ve şehir, uluslararası alanda popüler olan terapiler sunan bazı yüksek değerli markalı spa ve sağlıklı yaşam merkezlerine sahiptir. Geleneksel hamamlar, Türk hamamları ve kaplıcalar yerli turistlerin yanı sıra çok sayıda yabancı turisti de çekmektedir. Uluslararası havalimanı, onu Türkiye'nin diğer bölgelerinin yanı sıra birçok ülkeye de bağlıyor ve trenler ve otobüsler, onu kolayca erişilebilir kılan diğer ulaşım modları.